5 września swoją działalność rozpocznie nowe kino w Miejskim Domu Kultury w Działdowie. Inwestycja została zakończona już w marcu, jednak z powodu epidemii, kino nie zostało oddane do użytku dla widzów. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 10.

Po miesiącach oczekiwań przyszedł wreszcie czas, kiedy fani filmowej rozrywki będą mogli wygodnie rozsiąść się w fotelach i cieszyć się wysoką jakością kinowych doznań audiowizualnych. Nowoczesna sala kina „Apollo” oraz sprzęty są przystosowane również do profesjonalnej obsługi koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Premierowe, bezpłatne pokazy filmowe odbędą się w najbliższy piątek (4 września) o godz. 17 i 19. Dla dzieci zostanie wyświetlona bajaka „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, a dorośli będą mogli zobaczyć film „Boże Ciało”.

Z wstępnych ustaleń wynika, że każdego dnia zaplanowane będą trzy projekcje filmowe. – Wkrótce będziemy mogli przekazać więcej informacji na temat terminarza kinowego na wrzesień, ale dopóki nie dostaniemy ostatecznych potwierdzeń od dystrybutorów musimy uzbroić się w cierpliwość. Proszę też o śledzenie strony internetowej mdkdzialdowo.pl oraz dzialdowo.pl. Wszystkie najnowsze wiadomości znajdą się na tych stronach – mówi dyrektor MDK Sławomir Rutkowski.

Widzowie będą oczywiście zobowiązani do przestrzegania wszelkich zaleceń sanitarnych. Obowiązkowe będą maseczki, które zakrywają nos oraz usta, a także zachowanie dystansów między osobami zasiadającymi na widowni.