Działdowski sanepid zanotował przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie. Jako, że siedziba GOPS-u mieści się w tym samym budynku co Urząd Gminy Działdowo, kwarantanną objęci zostali również urzędnicy gminni. Poniżej publikujemy list wójta Mirosława Zielińskiego w tej sprawie. 

Szanowni mieszkańcy Gminy Działdowo,
W dniu wczorajszym kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podał informację dotyczącą zamknięcia ośrodka w dniach 17 i 18 sierpnia 2020 r. Obecnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przebywają na kwarantannie nałożonej przez PSSE Działdowo.

Sytuacja spowodowana jest tym, że u jednej z pracownic wyszedł wynik dodatni na obecność koronawirusa. Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo pracowników a przede wszystkim Państwa, postanowiliśmy za zgodą Powiatowego Inspektora Sanitarnego, że wszyscy pracownicy ośrodka zostaną poddani testom na obecność COVID -19.

Podczas nieobecności pracowników w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń biurowych.

Pierwsze testy zostaną wykonane 17 sierpnia 2020 r., kolejne w poszczególnych dniach.

Uspakajam Państwa, że ostatni kontakt pracowników z osobą zakażoną był 4 sierpnia 2020 r. Żywię nadzieję, że pracownicy są zdrowi i na obecną chwilę nie ma powodów do obaw.

Proszę o zachowanie spokoju i wyrozumiałość. O wszystkim będę informował Państwa na bieżąco.

Przypominam, że na terenie Urzędu Gminy obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekcja rąk oraz zachowanie ok. 2 metrów odległości od drugiej osoby.

Sytuacja dotycząca rozpowszechniania się koronawirusa w powiecie działdowskim jest dynamiczna, dlatego proszę o zachowanie i przestrzeganie zasad Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dużo zdrowia!

Mirosław Zieliński
Wójt Gminy Działdowo