Po wygranej 3:0 w Działdowie, w pierwszym spotkaniu półfinałowym, mecz w Gdańsku był tylko formalnością. Działdowski Dekorglass na trudnym terenie ponownie pokonał Unię-AZS Gdańsk, tym razem 3:1.

Do awansu drużynie z Działdowa potrzebne były zaledwie dwa wygrane sety. Pierwszy pojedynek jeszcze tego nie gwarantował, albowiem Patryk Chojnowski pokonał 3:1 Wang Yanga. Za to drugi pojedynek zapewnił naszej drużynie występ w wielkim finale superligi tenisa stołowego. Shang Kun miał za rywala Mikhaila Paikova i od razu zapewnił nam awans, wygrywając pierwszego seta. Zresztą wygrał także i drugiego oraz czwartego, jedynie w trzeciej partii Paikov pokonał naszego Chińczyka. W trzecim pojedynku Paweł Fertikowski dość łatwo rozprawił się z młodym Michałem Małachowskim. Czwarty pojedynek to walka naszego Shang Kuna i Patryka Chojnowskiego. Chojnowski starał się jak mógł, ale Shang Kun był dobrze usposobiony i wygrał pojedynek bez straty seta. Jak do tej pory nasz chiński tenisista nie zaznał jeszcze porażki w rozgrywkach superligi i oby znakomitą passę przedłużył do meczu finałowego, który rozegrany zostanie 25 maja w Gdańsku, a naszym rywalem będzie Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Unia-AZS Gdańsk – Dekorglass 1:3
Patryk Chojnowski – Wang Yang 3:1 (11:9, 12:10, 7:11, 11:8)
Mikhail Paikov – Shang Kun 1:3 (9:11, 6:11, 11:6, 3:11)
Michał Małachowski – Paweł Fertikowski 0:3 (6:11, 9:11, 6:11)
Patryk Chojnowski – Shang Kun 0:2 (7:11, 7:11)

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!