W piątek, 7 września Dekorglass rozgrywał kolejne spotkanie w superlidze w Bydgoszczy z miejscową Gwiazdą. To był bardzo trudny pojedynek, ale najważniejsze, że zwycięstwo zanotowali działdowianie.

W pierwszej walce Koreańczyk Kang z Gwiazdy stawiał opór naszemu Japończykowi Taku Takakiwie jedynie w pierwszym secie, trzy kolejne to zdecydowana przewaga tenisisty Dekorglassu. W drugiej grze meczu młody Artur Grela próbował swoich sił w potyczce z Wang Yangiem. Doświadczony zawodnik Dekorglassu nie pozwalał na wiele rywalowi, choć momentami Grela pokazał, że w przyszłości może być dobrym zawodnikiem. Do trzeciego pojedynku wyszedł Rosjanin Viacheslav Burow i Paweł Fertikowski. Jedynie w drugiej partii nasz zawodnik pokonał Rosjanina, ale to było za mało, aby odnieść w pojedynku zwycięstwo. W kolejnej walce spotkało się dwóch defensorów. Pierwszego seta wygrał zawodnik z Bydgoszczy, Koreańczyk Kang. Drugi należał do Wang Yanga. O wszystkim zadecydowała walka w trzecim secie. Nasz zawodnik nie mógł jakoś złapać odpowiedniego rytmu, a rywal punktował w każdej nadarzającej się okazji i osiągnął swój cel. To była pierwsza porażka naszego zawodnika w tym sezonie. Aby padło rozstrzygniecie w tym meczu, konieczna była piąta walka. Artur Grela miał za rywala naszego Japończyka Takakiwę. Wydawało się, że to będzie zwykły spacerek, ale młody Grela w pierwszym secie postawił wysoko poprzeczkę. Nasz zawodnik niemal przez całą pierwszą partię prowadził, ale w połowie doszło do pierwszego remisu 5:5, a później do kolejnego 10:10. Ostatnie dwie piłeczki były zagrane na korzyść Japończyka.W drugim secie już wszystko było po myśli Takakiwy, który odniósł pewne zwycięstwo

Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass 2:3
Dong Soo Kang – Taku Takaiwa 1:3 (11:9, 3:11, 5:11, 3:11)
Artur Grela – Wang Yang 0:3 (6:11, 7:11, 9:11)
Viachelav Burov – Paweł Fertikowski 3:1 (11:9, 11:9, 6:11, 11:8)
Dong Soo Kang – Wang Yang 2:1 (11:6, 8:11, 11:7)
Artur Grela – Taku Takakiwa 0:2 (10:12, 6:11)

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!