Warunki atmosferyczne nie ułatwiały zadania zawodnikom LOTTO Triathlon Energy w Lidzbarku. O ile niska temperatura wody nie była problemem, o tyle przenikliwe zimno podczas jazdy na rowerze już miało znaczenie. Jeśli dodamy do tego silny wiatr na trasie, niekiedy było naprawdę ciężko. Ale dali radę.

Zawody odbyły się w miniony weekend. Pierwsi do rywalizacji tradycyjnie ruszyli zawodnicy na dystansie ½ Ironmana. Punktualnie o godz. 9 sędzia główny Maciej Jakubowski wpuścił na trasę najtwardsze zawodniczki i zawodników. Pierwszy z wody wyszedł Rafał Wąsowski z Gdańska, który nie oddał prowadzenia do mety. - Na bieganiu pospinało mnie i zastanawiałem się, czy nie będę musiał zejść z trasy – powiedział po zakończeniu rywalizacji Rafał Wąsowski, który wygrał zawody z czasem 4:25:17. Drugie miejsce zajął Andrzej Świderski z czasem 4:25:41, a trzecie – Jakub Bielecki, który stracił do zwycięzcy 3 minuty 13 sekund. Wśród pań najlepsza była Małgorzata Lackorzyńska, przed Aleksandrą Urbankiewicz i Karoliną Pazdrąg.

Więcej w jutrzejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!