To największy sukces działdowskiego Dekorglassu w dotychczasowej, 15-letniej historii. Po raz pierwszy klub przystąpił do rozgrywek europejskich i od razu zapisał się złotymi zgłoskami.

W pierwszym meczu we Francji Dekorglass wygrał z Chartres 3:1 i w Działdowie w meczu rewanżowym było także 3:1. Pokaz tenisa na najwyższym poziomie pokazali w pierwszym pojedynku tego meczu tenisista Dekorglassu Wong Chun Ting i Alexandre Robinot (Francja). Wiele akcji w tym pojedynku było wprost koncertowych, ręce kibiców same składały się do oklasków. Działdowski zawodnik z każdą partią nabierał rozmachu i wygrał pojedynek bez straty seta. W drugiej walce meczu Wang Yang, po bardzo zaciętej walce, trwającej aż pięć setów, pokonał Roberta Gardosa (Austria). Trzeci pojedynek stoczyli Paweł Fertikowski i Par Gerell (Szwecja). W tej potyczce lepszym okazał się Gerell pokonując naszego zawodnika w trzech setach. Ostateczne rozstrzygnięcie padło w czwartym pojedynku. Jiri Vrablik grał z Francuzem Romainem Lorentzem. Tenisista Dekorglassu zagrał bardzo dobre spotkanie i wygrał z rywalem w trzech setach, dając naszej drużynie zwycięstwo. Po ostatnim zagraniu kibice zgotowali drużynie Dekorglassu owację na stojąco z tradycyjnym „sto lat”. Medale naszym zawodnikom i puchar za triumf w europejskich rozgrywkach wręczyła wiceprezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego Sonja Grefberg z Finlandii.

Dekorglass – Chartres ASTT 3:1
Wong Chun Ting – Alexandre Robinot 3:0 (11:9, 11:6, 11:3)
Wang Yang – Robert Gardos 3:2 (11:6, 4:11, 11:6, 9:11, 11:8)
Paweł Fertikowski – Par Gerell 0:3 (10:12, 3:11, 8:11)
Jiri Vrablik – Romain Lorentz 3:0 (11:3, 11:5, 11:8)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!