Od ubiegłego roku trwa remont i modernizacja działdowskiego stadionu. Na chwilę obecną ułożone są dwie warstwy asfaltu na bieżni oraz urządzeniach lekkoatletycznych (skocznie, rzutnie), a w najbliższym czasie położona zastanie warstwa tartanu.

Trwają roboty montażowe przy ogrodzeniu stadionu od strony ul. Budowlanej. Zmodernizowana został także płyta piłkarska na której zainstalowano deszczownie. Na całej płycie jest usytuowanych kilkanaście punktów do podlewania, które są zainstalowane pod powierzchnią płyty boiska. Za pomocą komputera zostają one uruchamiane, każdy punkt po kilkanaście minut i cała powierzchnia jest dostatecznie podlana w ciągu około godziny. W przypadku pojawienia się opadów deszczu w czasie podlewania, urządzenie samoczynnie reaguje i przestaje podlewać. Szerokość płyty piłkarskiej została poszerzona z dwóch stron i obecnie płyta jest szersza o około 5 metrów.

Z chwilą przystąpienia do rozgrywek piłkarskich (sierpień 2018), nowa drużyna Działdowa grać będzie na jednym z najlepszych boisk w naszym województwie.

Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w miesiącach letnich.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!