Drużyny biorące udział w rozgrywkach superligi tenisa stołowego mają już poza sobą po 19 rozegranych spotkań. Do zakończenia rozgrywek w rundzie zasadniczej pozostały tylko trzy kolejki. Działdowski Dekorglass w ostatnich trzech spotkaniach zaprezentował się bardzo dobrze, wszystkie wygrywając.

Z Dojlidami Białystok 3:1, z Gwiazdą Bydgoszcz 3:0 i ze Spójnią Warszawa także 3:0. Dziewięć zdobytych punktów w tych meczach dały naszej drużynie awans w tabeli z czwartego na drugie miejsce. Dziś wiadomo już, że nasz zespół zagra w fazie play off, ale na rywala czekać musimy do końca rozgrywek. Wiadomo, że w pierwsza czwórka w tabeli już się praktycznie nie zmieni. Jedynie matematyczne szanse załapania się do pierwszej czwórce ma Palmiarnia Zielona Góra. Może się tak zdarzyć przy trzech zwycięstwach Palmiarni i wszystkie za trzy punkty, przy braku choćby jednego zdobytego punktu przez drużynę z Rzeszowa w ostatnich trzech meczach. Należy jednak pamiętać, że Palmiarnia ma trudny, szczególnie jeden mecz, z Kolpingiem Jarosław na ich terenie. Nasz zespół ma do rozegranie spotkanie z AZS w Gdańsku (10 maja), z Bogorią w Działdowie (15 maja) i z Wartą Kostrzyn na ich terenie (w terminie jeszcze nie ustalonym, albowiem 18 maja czeka nas mecz w ramach Pucharu ETTU i mecz z Wartą będzie przełożony na inny termin). Nasz zespół rozegra także dwa spotkania finałowe w rozgrywkach Pucharu ETTU z francuską drużyną Chartres ASTT, ale o tych spotkaniach poinformujemy w najbliższym czasie. 


Tabela superligi po 19 kolejkach
1. Kolping Jarosław 43 pkt.
2. DEKORGLASS 41 pkt.
3. Bogoria Grodzisk Maz. 37 pkt.
4. AZS Rzeszów 36 pkt.
5. Palmiarnia Zielona Góra 28 pkt.
6. AZS Gdańsk 26 pkt.
7. Polonia Bytom 26 pkt.
8. Morliny Ostróda 25 pkt.
9. Spójnia Warszawa 25 pkt.
10. Gwiazda Bydgoszcz 23 pkt.
11. Dojlidy Białystok 18 pkt.
12. Warta Kostrzyn 14 pkt.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!