Po dwóch przegranych meczach we własnej hali, co było prawdziwym falstarem, tenisiści działdowskiego Dekorglassu wreszcie wygrali i zgarnęli pełną pulę punktów.

We wtorek, 30 stycznia nasza drużyna rozgrywała mecz ligowy w Bytomiu. Choć momentami spotkanie było bardzo dramatyczne, to ostatecznie zakończyło się pełnym sukcesem działdowian. Już w pierwszym pojedynku mieliśmy sporo dramaturgii. Wang Yang walczył z bardzo groźnym zawsze, Czechem Tomasem Konecnym. Pierwsze dwa sety wygrał Wang, ale dwa następne Konecny i potrzebny był tie break. Do połowy piątego seta trwała wyrównana walka. Przy stanie 5:5 rozpoczęła się dobra gra naszego zawodnika i sporo popełnianych błędów w poczynaniach Konecnego. Tenisista Dekorglassu dobrze serwował, nadając dużą rotację piłeczce, co sprawiało sporo kłopotów rywalowi z Bytomia. Konecny także popełniał w tym fragmencie gry sporo błędów przy zagrywce, po czym piłeczka trafiała w siatkę lub lądowała poza stołem. Ostatecznie Wang wygrał tę partię wysoko i Dekorglass objął prowadzenie w meczu. W drugiej i trzeciej walce meczu także lepsi byli zawodnicy Działdowa, Paweł Fertikowski i Jiri Vrablik, a pełna pula punktów została dopisana do konta Dekorglassu.

Polonia Bytom – Dekorglass 0:3
Tomas Konecny – Wang Yang 2:3 (7:11, 9:11, 11:5, 11:9, 5:11)
Jakub Masłowski – Paweł Fertikowski 0:3 (3:11, 6:11, 5:11)
Robert Floras – Jiri Vrablik 1:3 (11:4, 10:12, 8:11, 10:12)

Więcej o meczu w najbliższym wydaniu Tygodnika Działdowskiego, we wtorek 6 lutego.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!