Drużyna Rafmet Działdowo zwyciężyła w III Noworocznym Turnieju Piłki Halowej, który odbył się w minioną sobotę w działdowskiej „Dwójce”. Podczas zawodów zbierano środki na rehabilitację dla Marcina Breńskiego – dziennikarza Radia7.

Pod koniec września Działdowo oraz okolice obiegła informacja, iż znany z anteny Radia7 dziennikarz Marcin Breński doznał udaru mózgu, do którego doszło po rutynowym zabiegu przegrody nosowej. Mławianin przez wiele dni przebywał w śpiączce, na szczęście się z niej wybudził. Teraz czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Marcin był początkowo rehabilitowany w Olsztynie, aktualnie przebywa w szpitalu w Mławie, zaś już niedługo planowane jest jego dalsze leczenie w renomowanym centrum rehabilitacji w Konstancinie pod Warszawą. Aby odciążyć finansowo rodzinę i pomóc przyjacielowi w ciężkiej sytuacji, znajomi Marcina robią wszystko, aby zebrać jak największą ilość pieniędzy na rehabilitację. Jedną z form takiej pomocy był III Noworoczny Turniej Piłki Halowej, który odbył się 6 stycznia w hali sportowej przy SP nr 2 w Działdowie. Organizowana od 3 lat przez działdowianina Marcina Karskiego rywalizacja w tym roku nosiła hasło „Gramy dla Marcina”.

W turnieju zagrało osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W nich grano systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z grup walczyły dalej o występ w finale, zaś pozostałe o miejsca 5-6 oraz 7-8. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ci, którzy odwiedzili działdowską halę w ten świąteczny dzień, nie mogli być zawiedzeni. Praktycznie wszystkie spotkania były wyrównane, a na boisku można było obserwować pokaz piłki na wysokim poziomie. Ostatecznie do finału weszły drużyny Rafmet Działdowo oraz WML Mława. Po doskonałej grze zwyciężyli ci pierwsi i to z dużą przewagą, bo aż 4:2. Spotkanie można było nazwać prawdziwą „wisienką na torcie”. Mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny Joker Mława oraz Currenda Team Gdańsk, był tak zacięty, że do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Ostatecznie spotkanie wygrała drużyna z Mławy. Królem strzelców turnieju został Dominik Lemanek. Dodatkowo kapitanowie wszystkich drużyn wybrali najlepszego zawodnika oraz bramkarza turnieju. Tymi zostali kolejno: Marcin Tomczak oraz Mateusz Leśniewski.

W czasie trwania całego turnieju znajomi Marcina zbierali datki na jego rehabilitację. Zakupić można było także koszulki-cegiełki z napisem „Ecik wracaj do zdrowia”. Transparent o takiej samej treści zawisł na hali. Dodatkowo planowana była licytacja podarowanych gadżetów, jednak organizatorzy podjęli decyzję, że trafią one na licytację internetową, tak aby uzyskane środki były jak największe. Wśród gadżetów, które już niedługo będzie można licytować, a odnośniki do nich oblikujemy na naszym facebooku, są m.in.: koszulka Queens Park Rangers Pawła Wszołka wraz z autografem, statuetka Kamila Chrzanowskiego za zajęcie 2. miejsca w plebiscycie na sportowca roku w Działdowie czy trzy podwójne zaproszenia na imprezę w warszawskim klubie The View. Jak informują organizatorzy, podczas turnieju na rehabilitację Marcina udało się zebrać przeszło 4 tys. zł.

Warto zaznaczyć, iż impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze. Działdowska hala była licznie odwiedzana przez kibiców, którzy dopingowali zespoły, a w przerwie meczów mogli podziwiać występy taneczne grup Fresh Flow Dance Academy.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!