W czwartkowy wieczór, 26 października drużyna działdowskiego Dekorglassu odniosła historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Po dwóch porażkach po 2:3 we własnej hali z Roskilde BTK 61 (Dania) i Borussią Düseldorf (Niemcy) wreszcie przyszło zwycięstwo i to na wyjeździe. Drużyna GV Hennebont TT (Francja) do tej pory zwyciężyła dwukrotnie i to na wyjeździe, pokonując Borussię 3:2 i Roskilde 3:0. Tym razem Francuzi poczuli smak goryczy i ulegli we własnej hali Dekorglassowi 2:3. Każdy z naszych zawodników wywalczył po jednym punkcie. Rozpoczął Wang Yang i uległ po pięciu setach Liamowi Pitchfordowi. W drugim pojedynku Wong Chun Ting pokonał bez start seta Cedrica Nuytincka. Trzeci pojedynek to znowu pięć setów. Jiri Vrablik zagrał znakomicie i pokonał Quentina Robinota, a w decydującym secie wygrał na przewagi. Wydawało się, że Wong Chun Ting poradzi sobie w czwartym spotkaniu tego meczu z Liamem Pitchfordem. Niestety, lepszym po czterech setach okazał się zawodnik drużyny z Francji. O wszystkim zadecydował piąty pojedynek. Nasz Wang Yang zagrał w nim znakomicie i bez starty seta ograł Cedrica Nuytincka.

GV Hennebont TT – Dekorglass 2:3
Liam Pitchford – Wang Yang 3:2 (11:7, 8:11, 11:2, 9:11, 11:8)
Cedric Nuytinck – Wong Chun Ting 0:3 (8:11, 7:11, 5:11)
Quentin Robinot – Jiri Vrablik 2:3 (6:11, 11:9, 8:11, 11:7, 10:12)
Liam Pitchford – Wong Chun Ting 3:1 (11:8, 9:11, 11:3, 11:7,
Cedric Nujtinck – Wang Yang 0:3 (7:11, 8:11, 9:11)