Już dziś w hali sportowej przy u. Jagiełły 33 w Działdowie rozegrany zostanie drugi mecz w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Rywalem działdowskich tenisistów będzie znakomity zespół Borussii Dusseldorf.

Niemiecka drużyna zdobywała to najcenniejsze trofeum w Europie trzy razy z rzędu, w latach 2009-2011. W ostatniej edycji niemiecki zespół wystąpił w finale tych rozgrywek i uległ rosyjskiej drużynie Fakel Gazprom Orenburg.

W pierwszej kolejce obecnych rozgrywek Borussia niespodziewanie uległa we własnej hali francuskiemu zespołowi GV Hennebont TT 2:3. Jedynie lider zespołu niemieckiego Timo Boll stanął na wysokości zadanie i wygrał swoje dwie walki. Czy Dekorglass ma jakiekolwiek szanse na dobry wynik z tak znakomitym zespołem? W sporcie wszystko jest możliwe, co udowodniła drużyna z Francji.

Na mecz z Dusseldorfem w zespole Działdowa wystąpić ma reprezentant Hongkongu Chun Ting Wong (7. w światowym rankingu). Oprócz niego trener Piotr Kołaciński będzie mógł skorzystać z Jiriego Vrablika, Wang Yanga (68. miejsce w rankingu), Pawła Fertikowskiego i Wenlianga Xu.

Do obecnej edycji Ligi Mistrzów Borussia zgłosiła następujących zawodników: Timo Boll-Niemcy (6. miejsce w rankingu światowym), Stefan Fegerl-Austria (34. miejsce), Kristian Karlsson-Szwecja (24. miejsce), Anton Kallberg-Szwecja (82. miejsce), Danny Heister-Holandia (trener), Andreas Preuss (manager).

Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00, ale kibiców zapraszamy nieco wcześniej, albowiem zgodnie z zaleceniami Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, ceremonia rozpoczęcia widowiska z prezentacją drużyn i odegraniem hymnów państwowych rozpoczyna się 20 minut przed pierwszym pojedynkiem. Te wymagania podyktowane są relacją internetową na żywo

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!