W niedzielę, 20 sierpnia w Lidzbarku odbyły się ogólnopolskie regaty kajakowe, nad którymi patronat objął burmistrz miasta Maciej Sitarek. Organizatorem imprezy był UPKS Poncio-2010 Lidzbark, przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Do udziału w regatach przystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników z 6 klubów: CWZS Zawisza Bydgoszcz, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, Korona Elbląg, Olimpia Elbląg, OKSW Olsztyn, Poncio Lidzbark oraz zawodnicy niezrzeszeni, którzy startowali w wyścigu open na kanadyjkach oraz w biegu o mistrzostwo gminy Lidzbark na kajakach turystycznych. W sumie przeprowadzono 21 wyścigów na dystansie 350m w kajakach i kanadyjkach. Najlepsi w rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, jego zastępca Janusz Bielecki, wicemistrz olimpijski z Sydney Paweł Baraszkiewicz oraz dyrektor MOSiR Krzysztof Kopowski. 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
kategoria C-2 młodzików - Damian Sadowski i Kacper Bartkowski
kategoria C-1 młodzików - Damian Sadowski 
kategoria C-2 open - Natalia Marońska i Oliwia Kordalaska 
kategoria C-1 młodziczek – Amelia Braun 
kategoria C-1 mężczyzn - Marcin Ruczyński
kajaki turystyczne - Aleksandra i Arkadiusz Kalisz 
open mężczyzn:  1. Michał Ruczyński, 2. Paweł Baraszkiewicz, 3.Tomasz Rynkiewicz 

Klasyfikacja klubowa:
1. UPKS Poncio Lidzbark
2. ZKS Olimpia Elbląg  
3. Zawisza Bydgoszcz

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!