Nowym polskim zawodnikiem w drużynie działdowskiego Dekorglassu został Paweł Fertikowski. Kibicom na co dzień interesującym się tenisem jest to postać nieobca.

Zawodnik urodzony w roku 1990 w Złotowie ma na swoim koncie sporo sukcesów. Zaczynał w swojej rodzinnej miejscowości w Klubie Sportowym Sparta. Jego ojciec był także tenisistą stołowym i to od niego połknął Paweł bakcyla sportowego. Pierwszym trenerem nowego zawodnika Dekorglassu był Henryk Rogala. Oprócz treningów z całym zespołem, Paweł miał dodatkowe zajęcia indywidualne. - Chcąc grać coraz lepiej uczęszczałem dodatkowo na zajęcia indywidualne. Wraz ze mną w tych zajęciach uczestniczył syn trenera, Michał. Dzięki temu mogłem podnosić swoje umiejętności gry w tenisa stołowego – mówi Paweł Fertikowski. 

Po okresie gry w Sparcie Złotów nastąpiła zmiana klubu i Paweł przeniósł się do Drzonkowa (dziś Palmiarnia Zielona Góra). Tam nasz nowy zawodnik spędził aż 7 lat. Następnym klubem w karierze Fertikowskiego była Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Tu Paweł święcił, jak do tej pory,  swoje największe sukcesy. - Z Bogorią zdobyłem dwa razy mistrzostwo Polski oraz zdobyłem drugie miejsce w rozgrywkach europejskich. Ponadto w Lidze Mistrzów doszliśmy do strefy ćwierćfinałowej – dodaje. 

Po okresie gry w Bogorii przyszedł czas na zmianę klubu, kolejnym była Spójnia Warszawa. - Poprzedni sezon grałem w warszawskiej drużynie w rozgrywkach I ligi. Mieliśmy dobry zespół i zakończyliśmy zmagania na pierwszym miejscu, awansując do rozgrywek Lotto Superligi. W rozgrywkach przez cały sezon wygrałem 28 spotkań, doznając zaledwie dwóch porażek. Jeden pojedynek przegrałem z Samuelem Kulczyckim (Olimpia-Unia Grudziądz), a drugi z Tomaszem Kotowskim (Energa II Toruń). W tym drugim spotkaniu, choć prowadziłem po trzech setach 2:1, musiałem opuścić plac gry i nie dokończyłem tego pojedynku z powodu kontuzji, przegrywając 2:3 – powiedział Fertikowski. 

Oprócz dobrych i znaczących wyników w rozgrywkach drużynowych Paweł ma na swoim koncie także dobre wyniki w grze deblowej i mikście w rozgrywkach na arenie europejskiej i światowej. - W Czechach w grze deblowej z Robertem Florasem wygraliśmy turniej w ramach Pro tour. Natomiast na mistrzostwach świata w grze mieszanej z Katarzyną Grzybowską w China w roku 2015 doszliśmy do fazy ćwierćfinałowej – dodał Paweł.

Wkrótce zadebiutuje w swoim nowym zespole, działdowskim Dekorglassie. - Wiem, że działdowski zespół był bardzo mocną drużyną, a teraz jeszcze się wzmocnił i będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w lidze. Kibice Działdowa są na pewno najlepsi w naszym kraju i przy takim dopingu aż chce się grać i zrobię wszystko, aby ich i kierownictwa klubu nie zawieść – zakończył Paweł Fertikowski.

W ostatnich czterech sezonach nowy zawodnik Dekorglassu pokonał całą plejadę czołowych tenisistów naszej superligi. Wygrał m.in. z Lucjanem Błaszczykiem, Bartoszem Suchem, Pavlem Platonowem, Patrykiem Zatówką, Tomasem Konecnym, Patrykiem Chojnowskim, Wang Yangiem. Nie sprostał także wielu tenisistom, lepsi od niego byli m.in. Wang Zeng Yi, Kaii Konishi, Jiri Vrablik, Tomas Konecny, Wang Yang, Tomasz Lewandowski. Niektórym z nich będzie mógł teraz udowodnić swoją wyższość, bo przygotowuje się do nowego sezonu z olbrzymim zaangażowaniem.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!