Już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia Działdowo dołączy do mapy ponad tysiąca lokalizacji, gdzie odbywają się darmowe cykliczne biegi z pomiarem czasu. 

Biegi organizowane będą w każdą sobotę o godz. 9.00. Udział w nich jest bezpłatny, a od uczestników wymagane będzie jedynie dokonanie jednorazowej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego kodu uczestnika.  

Parkrun, bo tak nazywa się ta inicjatywa, to największa, cykliczna rywalizacja, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego bezpłatne biegi na dystansie 5 km.  Obecnie biegi parkrun przeprowadzane są w 14 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 1100 lokalizacjach i skupiają ponad 3,2 miliona biegaczy amatorów. Parkrun  został powołany do życia w Londynie w 2004 roku przez grupę biegaczy amatorów. Inicjatywa szybko zyskała popularność w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Swój fenomen zawdzięcza szerokiej formule umożliwiającej udział w biegach każdego, bez względu na stopień zaawansowania czy też kondycję. - Parkrun to biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako możliwość poprawienia szybkości i wytrzymałości. Dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości – mówi Marcin Kasprowicz, koordynator parkrun Działdowo. - Do udziału zachęcamy całe rodziny, biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania. W związku z tym, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu – dodaje drugi z koordynatorów Tomasz Nąć. 

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!