Przedłużony okres transferowy do 22 lipca wykorzystał działdowski Dekorglass, aby jeszcze bardziej wzmocnić swój zespół przed nowym sezonem rozgrywkowym. Dekorglass w swoim 15-leciu istnienia chciałby zapewne osiągnąć największy sukces. Do tej pory działdowski klub zdobył dwa razy medale brązowe i raz medal srebrny. Teraz przydałoby się złoto. 

Oprócz gry w Lotto Superlidze, Dekorglass po raz pierwszy w swojej historii walczyć będzie także w Lidze Mistrzów. Do tego potrzebny jest bardzo mocny i dość liczny skład, aby sprostać zadaniu, grając w lidze krajowej i europejskiej. Tym zawodnikiem, który ma wspomóc działdowska drużynę jest Chińczyk Zheng Chao. W poprzednich rozgrywkach był on zawodnikiem Energii Toruń, ale przez cały sezon nie rozegrał ani jednego spotkania. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej i nasz nowy tenisista będzie przyjeżdżał do Polski, aby wzmocnić nasz klub. Trener Piotr Kołaciński będzie miał w takim wypadku spore pole manewru. Azjaci nie zawsze mogą przylatywać do Polski, albowiem mają także swoje zobowiązania w swoich krajach. Teraz będzie prawie pewność, że jeden z trójki Azjatów; Chun Ting Wong (Honkong), Kenta Matsudaira (Japonia), Zheng Chao (Chiny), będą do dyspozycji naszego trenera zamiennie i jeden z nich powinien być na niemal każdym naszym spotkaniu czy to w superlidze czy też w Lidze Mistrzów. 

Najnowszy nabytek naszego zespołu ma na swoim koncie duży sukces, jaki odnotował w roku 2011, zdobywając w mikście tytuł mistrza świata. Najwyżej w światowym rankingu był notowany w czerwcu 2009 roku, plasując się na 36. pozycji. W kolejnym roku zajmował 39. miejsce w styczniu oraz 52. w kwietniu. Jak obecnie wygląda jego forma trudno powiedzieć, wiemy tylko, że występuje on na co dzień w lidze chińskiej.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!