Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie zaprasza do udziału w V Urodzinowej Działdowskiej Dysze. Bieg w tym roku odbędzie się 11 sierpnia o godz. 10.00.

- Zapraszam wszystkich do udziału w naszym biegu. Prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej http://dzialdowskadycha2019.chiptiming.pl – mówi dyrektor MOSiR w Działdowie Grzegorz Kaszubski. - Bieg zacznie się od jednego okrążenia po nowej bieżni tartanowej naszego stadionu. Później bieg po takiej trasie jak w poprzednich latach. W tym roku wprowadzamy również Marsz Nordic Walking. Biegacze i chodziarze wystartują wspólnie o godz. 10.00, z tym wyjątkiem, że Marsz Nordic Walking będzie liczył 5 km – dodaje dyrektor.

29 czerwca w wieku 84 lat zmarł Ryszard Patelka. Był przed laty znanym oszczepnikiem. Swoją bogatą karierę rozpoczynał w Działdowie, później reprezentował barwy klubów olsztyńskich: AZS i Kormorana. Od roku 1960 reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz. Jego rekord życiowy to 77,26 m. W swojej karierze zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w roku 1960, przegrywając wówczas z Januszem Sidło i Zbigniewem Radziwonowiczem. Reprezentował Polskę w meczu międzypaństwowym z Jugosławią.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem w Zawiszy Bydgoszcz. Wychował wielu oszczepników, doprowadzając ich do licznych medali mistrzostw krajowych. Pod Jego opieką syn Bogdan wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w Chociebużu (Niemcy). Wielokrotnie występował na działdowskim stadionie. Był uhonorowany złotą odznaką PZLA.

Cześć Jego pamięci.

Po rozgrywkach zasadniczych Iskra Narzym, grająca w klasie A zajęła 10. Miejsce w końcowej tabeli i musiała walczyć w meczach barażowych o pozostanie w tej klasie rozgrywek.

Najpierw rozegrała pierwszy mecz z drużyną Wałpusza 07 Jesionowiec na ich boisku. W normalnym czasie padł remis 1:1. Po golu Dawida Arczewskiego Iskra objęła w 61. minucie gry prowadzenie. Gospodarze doprowadzili w 80. minucie do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym i sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W takim wypadku zespoły wykonywały rzuty karne. Lepiej egzekwowali jedenastki gospodarze, którzy zdobyli cztery gole, natomiast narzymianie wykorzystali trzy jedenastki po uderzeniach Dawida Arczewskiego, Mateusza Rynkowskiego i Adriana Cieszkowskiego.

Iskra musiała przystąpić po trzech dniach do kolejnego barażu. W minioną sobotę Iskra ponownie grała na wyjeździe z Orłem Czerwonka. Tym razem drużyna z Narzymia pokonała gospodarzy 2:1 po celnych uderzeniach najlepszego strzelca Dawida Arczewskiego. Zwycięski gol padł już w doliczonym czasie gry. Dzięki temu Iskra w kolejnym sezonie występować będzie w piłkarskiej klasie A 

W związku ze spadkiem do IV ligi drużyny Mazur Ełk, Iskra Narzym będzie musiała rozegrać baraże o utrzymanie w A-klasie. Spośród czterech drużyn, które w nich zagrają, spadnie tylko jedna. Pierwsze mecze zostaną rozegrane dziś. Iskra Narzym pojedzie do Jesionowca, gdzie zagra z drużyną WKS Wałpusza 07. W drugiej parze KS Piast Wilczęta zmierzy się z LZS Orzeł Czerwonka. Zwycięzcy tych spotkań zagwarantują sobie grę w klasie A, przegrani zaś rozegrają w sobotę drugi mecz barażowy. Wygrany zagra w sezonie 2019/2020 w klasie A, zaś przegrany w klasie B.

Rywal Iskry Narzym zajął 10. miejsce w klasie A gr. III, zdobywając 25 punktów. Bilans bramkowy wyniósł 48:55. Przypomnijmy, że drużyna z Narzymia występowała w 4. grupie klasy A, gdzie zajęła również 10. miejsce z 19 punktami na koncie (bilans bramkowy 34:47).

Miejski Klub Sportowy „Działdowo” jest nadal niepokonany w rozgrywkach piłkarskiej klasy B. Tym razem podopieczni Krzysztofa Pieckowskiego pokonali na wyjeździe Zamek Szymbark 1:0. Bramkę na miarę trzech punktów zdobył w 50 minucie Adam Pawlaczyk. MKS ma na swoim koncie 61 oczek i jest liderem rozgrywek, które kończą się już w najbliższy weekend. W ostatnim meczu działdowianie podejmą na własnym boisku LZS Fijewo. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.00.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!