W Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie rozegrano mistrzostwa powiatu działdowskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców rocznik 2005-2006 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W mistrzostwach wystąpiły zespoły jedynie z dwóch szkół działdowskich, SP nr 3 i SP nr 4.

Tenisowa drużyna działdowskiego Dekorglassu poczyna sobie znakomicie w obecnych rozgrywkach. W pierwszych sześciu kolejkach nie zaznała goryczy porażki. To, że kibice naszej drużyny wspierają swoich ulubieńców szalonym dopingiem we własnej hali, to fakt niezaprzeczalny. Jednak kibice nie pozostawiają swoich zawodników także w meczach wyjazdowych. Byli oni z drużyną w Warszawie na Stadionie Narodowym i sportowym dopingiem zagrzewali naszych tenisistów do zwycięstwa z bardzo groźną Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Ostatnio grupa kibiców towarzyszyła naszym tenisistom na meczu w Gdańsku. Nasza grupa nie była bardzo liczna, ale bardzo aktywna. Nasz grający trener Jiri Vrablik bardzo pozytywnie zawsze wypowiada się o kibicach. Często w różnych wywiadach podkreśla ich ważną rolę. - Czujemy na każdym meczu ich wsparcie, w Działdowie doping jest po prostu szalony, ale także w meczach wyjazdowych odczuwamy ich obecność. Grając przy ich sportowym i żywiołowym dopingu wznosimy się na wyżyny swoich umiejętności. Dla takich wspaniałych kibiców chce się grać i wygrywać, co jak na razie udaje nam się doskonale – powiedział Jiri Vrablik.

Najbliższy weekend zapowiada się pracowicie dla siatkarzy SMS Panorama Działdowo. W sobotę podopieczni Dariusza Grochowskiego zagrają w turnieju z okazji Święta Niepodległości, następnego dnia rozegrają swój mecz ligowy, zaś w poniedziałek pobiegną w V Biegu Niepodległości.

To była dobra sobota naszych drużyn w minionej kolejce spotkań mistrzowskich w lidze okręgowej. Zarówno Delfin Rybno jak i Polonia Iłowo wygrały mecze, a Delfin dodatkowo wskoczył na fotel lidera tabeli. Nasze drużyny w lidze okręgowej mają jeszcze szanse na jej podtrzymanie, albowiem do zakończenia rundy jesiennej pozostały dwie kolejki mistrzowskich spotkań.

Superliga tenisa stołowego wznawia rozgrywki. W najbliższych dniach działdowski Dekorglass rozegra kolejne dwa mecze. W czwartek, 24 października czeka nasza drużynę mecz w Gdańsku z AZS. Rywal w obecnych rozgrywkach do mocarzy nie należy, ale takiego przeciwnika nie wolno lekceważyć. W zespole Gdańska występuje w dalszym ciągu nasz były zawodnik Patryk Chojnowski i jest on bez wątpienia liderem zespołu. Oprócz niego gra także były mistrz Polski Bogdan Such, ale mistrzowska forma już poszła chyba w zapomnienie. Trzecim zawodnikiem będzie zapewne Mateusz Troka lub Jakub Krawczyk. Są to zawodnicy bez doświadczenie w superlidze i trudno im będzie zdobywać punkty w takim meczu jak z Dekorglasem. Jest co prawda zakontraktowany w zespole Gdańska zawodnik pochodzenia chińskiego z Azerbejdżanu Khinhang Yu, ale jego debiut w drużynie AZS jest zaplanowany nieco później. Natomiast w niedzielę, 27 października w hali sportowej w Działdowie o godzinie 16. Dekorglass podejmować będzie Polonię Bytom. Trener bytomian dysponuje obecnie następującym składem: Antonin Gavlas, Lam Siu Hang, Robert Floras, Marcin Balcerzak. Najmocniejszy wydaje się Lam z Hongkongu. Trener bytomian Michał Napierała przewiduje jego występ w Działdowie i to na tym zawodniku, mimo młodego wieku, spoczywa ciężar zdobywania punktów. Nie można odmówić także umiejętności Robertowi Florasowi, który wielokrotnie udowadniał, jak należy grać. Ze strony tych dwóch zawodników spodziewać się należy największego zagrożenia. Mamy nadzieję, że Dekorglass w obydwu meczach powalczy o komplet punktów.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!