Nie zwalnia tempa drużyna piłkarzy MKS Działdowo. W niedzielnym meczu w Złotowie strzeliła gospodarzom cztery bramki, tracąc jedną. Gorzej zagrały dwie pozostałe drużyny z naszego powiatu. Iskra Narzym uległa wysoko w Rudzienicach, a Wel Lidzbark przegrał na własnym boisku z Zamkiem Kurzętnik. MKS zajmuje w tabeli 4. miejsce z dorobkiem 10 punktów i traci do Radomniaka 3 punkty, a do wicelidera z Rudzienic jeden punkt. Iskra jest na pozycji ósmej i ma 5 punktów, Wel spadł na ostatnie miejsce w tabeli i ma tylko jeden punkt.

Druga kolejka superligi tenisa stołowego rozegrana została, prawie w komplecie (rozegrano cztery mecze), na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Nasz Dekorglass spotkał się z aktualnym mistrzem Polski Bogorią Grodzisk Mazowiecki i wziął rewanż za porażkę z czerwca w meczu finałowym mistrzostw Polski w Gdańsku. Tym razem nasza drużyna okazała się lepsza i po morderczym meczu wygrała 3:2. Po pierwszym, wygranym pojedynku Vrablika z Badowskim i to w pięknym stylu, wydawało się, że w drugiej walce Shihao Wei zdobędzie bez trudu kolejny punkt w pojedynku z Siruckiem. Niestety nasz zawodnik zawiódł i uległ Czechowi grającemu w Bogorii 1:3.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Od 30 sierpnia do 1 września rozegrywano w Rzeszowie mistrzostwa Polski w kategorii juniorek i juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Wśród 1100 grających była także Lena Zarębska z Działdowa. Nasza młoda szachistka od kilku już lat należy do czołówki krajowej, ale na ostatnich mistrzostwach Polski zagrała rewelacyjnie. Wśród finalistek w wieku do lat 16 w szachach szybkich uzyskała wynik 9 punktów na 11 partii, zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Tuż za Leną uplasował się aktualna mistrzyni Europy Patrycja Waszczuk (Międzyrzecz Podlaski), która zdobyła 8,5 pkt. Startując w turnieju w szachach błyskawicznych nasza zawodniczka zajęła 7. miejsce, uzyskując 8,5 pkt. z 13 rozegranych partii, zwyciężyła Patrycja Waszczuk.

Kinga Nowińska przywiozła dwa medale z Mistrzostw Świata w Brazylii. Lidzbarczanka trenująca taekwondo zdobyła srebrny medal w walkach indywidualnych oraz brązowy w drużynowych układach formalnych. Mistrzostwa odbywały się 10 i 11 sierpnia w Foz do Iguacu.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!