Na początku lipca minister zdrowia wyróżnił przychodnię w Rybnie, przyznając jej akredytację potwierdzoną Certyfikatem nr 2018/P/16. Wydanie tego dokumentu poprzedzone zostało wizytą kontrolną zespołu wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia z Krakowa. Ocenione zostały 123 standardy, które przychodnia spełniła, uzyskując 90 proc. możliwej liczby punktów.

Jest to niewątpliwy sukces, na który pracował cały zespół: lekarze, pielęgniarki, położna oraz pracownicy administracyjni. - Aktualnie jesteśmy jedyną przychodnią, która otrzymała certyfikat akredytacyjny w naszym powiecie i jedną z dwóch w województwie warmińsko-mazurskim – mówi wójt Tomasz Węgrzynowski. Akredytacja jest najszerzej sprawdzoną i najskuteczniejszą metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń na świecie. Posiadanie akredytacji jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych wymagań z zakresu różnych obszarów działalności zarówno administracyjnych, jak i medycznych. - Zewnętrzna ocena jakości tak wysokiej rangi daje naszym pacjentom gwarancję bezpieczeństwa i wszechstronności opieki, niesie za sobą wiele korzyści dla nich – dodaje wójt gminy Rybno.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!