Radny Piotr Kamiński podczas sesji przeprosił wójta Tomasza Węgrzynowskiego za stwierdzenie, którego użył rok temu, iż włodarz gminy Rybno był kiedyś donosicielem. Ponadto chciał wręczyć wójtowi pieniądze na opłacenie wynagrodzenia dla adwokata. Ten jednak ich nie przyjął, poprosił o przelanie ich na konto i uznał całą sytuację za teatrzyk.

25 lipca 2017 roku na portalu społecznościowym radny Piotr Kamiński napisał, iż wójt Rybna Tomasz Węgrzynowski w przeszłości był donosicielem. Informacja ta zbulwersowała wójta, który założył radnemu sprawę o zniesławienie. Toczyła się ona najpierw w Sądzie Rejonowym w Działdowie, a później w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Sąd uznał, że radny napisał nieprawdę, czym zniesławił Tomasza Węgrzynowskiego. W związku z tym nakazał publicznie go przeprosić na owym portalu społecznościowym oraz zwrócić mu koszty wniesienia sprawy w wysokości 2.700 zł.

Oprócz umieszczenia odpowiedniego wpisu w internecie radny postanowił przeprosić wójta także podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się w środę, 4 lipca.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!