Od 19 do 22 kwietnia przedstawiciele różnych środowisk lokalnych gminy Rybno: radni, pracownicy urzędu, przedstawiciele instytucji, placówek oświatowych i kulturalnych, członkowie stowarzyszeń, osoby prowadzące działalność gospodarczą na czele z wójtem gminy Rybno Tomaszem Węgrzynowskim wyjechali do Niemiec (do miasta Heiden) z wizytą partnerską.

Kulminacyjnym punktem programu było podpisanie 20 kwietnia umowy o współpracy między dwiema gminami przez wójta Rybna Tomasza Węgrzynowskiego oraz burmistrza Heiden Hansa-Jürgena Bensona. Uroczystą galę uświetniała orkiestra, która zagrała nie tylko hymny obydwu narodów, ale również „Walca Barbary” z filmu „Noce i dnie”. W ramach umowy obydwie strony zobowiązują się do kształtowania obustronnej przyjaźni i partnerskiej współpracy poprzez utrzymywanie i rozszerzanie wzajemnych stosunków we wszystkich dziedzinach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, szczególnie w zakresie kultury, edukacji, działalności młodzieży, sportu, gospodarki i organizacji samorządowych.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!