Na terenie małej miejscowości Rumian w powiecie działdowskim mają powstać farmy fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 8 ha. Inwestycją zaniepokojeni są mieszkańcy, a jeszcze bardziej jeden z radnych, który ich zaalarmował o problemie. Obawiają się, że tak duże przedsięwzięcie będzie źle wpływało na ich zdrowie. Zaprzecza temu inwestorka, a jej mąż twierdzi, że sprawa może mieć jeszcze jedno podłoże.

W środę, 21 lutego sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Rumianie pękała w szwach. Zgromadziło się w niej około 100 osób – mieszkańców oraz zaproszonych gości, a wszystko przez temat budowy potężnej elektrowni fotowoltaicznej około 300 metrów od zabudowań. Na dwóch działkach, zajmujących łącznie 8 hektarów, mieszkanka Rumiana – Agnieszka Prochal planuje postawić tysiące paneli o łącznej mocy 4MW. Ta inwestycja nie spodobała się radnemu Tomaszowi Bieleckiemu, który postanowił zorganizować zebranie wiejskie, informując mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Komentarze   

0 #4 Ja 2018-03-15 18:28
Niech autor artykułu napisze też artykuł Komu szkodzą Kurniki w Gralewie Stacja i Malinowie !
Cytować
-1 #3 Paawel 2018-03-10 06:23
Jestem przerażony cynizmem politycznym to jest straszna negatywna propaganda najczęściej prowadzona przez ludzi nie mających pojęcia o danej tematyce. Fotowoltaika to technologia w 100% bezpieczna nie zostala wymyślona wczoraj a dziala od bardzo wielu lat chociażby u naszych zachodnich sąsiadów Niemców. Jako konkluzję powiem że jak w XIC budowano linie kolejowe w różnych miejscach miejscach polski i swiata to ludzie też byli straszeni ze: krowy przestaną dawać mleko, kury znosić jaja a u mężczyzn pojawia sie problemy z płodnoscią teraz sluchamy tego jak żart ale tak właśnie to wyglądało i jak sie wydaje wygląda dalej. Epoka kamienia nie skończyła sie dla tego ze skończyły sie kamienie. Pozdrawiam i rozumu życzę
Cytować
0 #2 txx 2018-03-09 17:45
Wojt jak zwykle jest przeciwny budowy drogi z jegli do rybna to znów tutejszej farmy fotowoltaicznej tylko zapomina, że rośnie liczba mieszkańców potencjalnych przeciwników wojta na którego czeka taczka.
Cytować
+1 #1 Gonia 2018-03-06 11:42
Ale jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia? Fotowoltaika jest bezpieczna, wystarczy o tym poczytać, choćby na enerad.pl. Ale jak ktoś chce siać zamet, to nie będzie edukował sąsiadów, tylko ich straszył. Bardzo brzydkie zachowanie radnego, chyba ma wtym interes
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!