Na terenie małej miejscowości Rumian w powiecie działdowskim mają powstać farmy fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 8 ha. Inwestycją zaniepokojeni są mieszkańcy, a jeszcze bardziej jeden z radnych, który ich zaalarmował o problemie. Obawiają się, że tak duże przedsięwzięcie będzie źle wpływało na ich zdrowie. Zaprzecza temu inwestorka, a jej mąż twierdzi, że sprawa może mieć jeszcze jedno podłoże.

W środę, 21 lutego sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Rumianie pękała w szwach. Zgromadziło się w niej około 100 osób – mieszkańców oraz zaproszonych gości, a wszystko przez temat budowy potężnej elektrowni fotowoltaicznej około 300 metrów od zabudowań. Na dwóch działkach, zajmujących łącznie 8 hektarów, mieszkanka Rumiana – Agnieszka Prochal planuje postawić tysiące paneli o łącznej mocy 4MW. Ta inwestycja nie spodobała się radnemu Tomaszowi Bieleckiemu, który postanowił zorganizować zebranie wiejskie, informując mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!