W sobotę, 27 stycznia w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbył się Parafialny Dzień Seniora. Uczestniczyli w nich mieszkańcy trzech gmin należących do parafii w Zwiniarzu.

Do remizy OSP w Truszczynach przybyło ponad 120 osób z gmin: Grodziczno, Rybno i Lubawa. Spotkanie rozpoczęła msza święta, która odprawił ks. Paweł Figurski, proboszcz parafii p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu. Wygłoszone kazanie poświęcił ludziom złotego wieku i ich roli w rodzinie oraz społeczeństwie.

Następnie, przed wspólną biesiadą, do gości zwróciła się Maryla Kozłowska - sołtys Truszczyn, która wraz z Radą Sołecka była organizatorem spotkania. Następnie przemówili włodarze poszczególnych gmin: Tomasz Węgrzynowski - wójt gminy Rybno, Tomasz Szczepański - wójt gminy Grodziczno oraz Tomasz Ewertowski - wójt gminy Lubawa.

Gościnnie wystąpiła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna wraz z solistkami Zuzanną Knozowską i Eweliną Deptułą oraz kapelmistrzem Jarosławem Rolkowskim.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!