Od 6 do 13 października mieszkaniec Rybna, Daniel Kasprowicz, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu młodych pasjonatów bezpieczeństwa żywieniowego.

Youth Ag-Summit odbyło się w Brukseli, a współorganizatorem spotkania była firma Bayer wraz z organizacjami Groene Kring oraz Fédération des Jeunes Agriculteurs. - Ponad 100 młodych ludzi szukało pomysłów na realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ - ograniczenia głodu, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, promowania zrównoważonego rolnictwa – mówi Marzena Smolińska z firmy Bayer. Oprócz 100 delegatów z 49 krajów w wydarzeniu wzięło udział blisko 20 mentorów, których zadaniem było szkolenie i prowadzenie tej wielokulturowej grupy. Mieszkaniec Rybna był w gronie tych drugich. Daniel zaprezentował się m.in. na sesji plenarnej, gdzie opowiedział o swoich dotychczasowych osiągnięciach i sposobach „wykarmienia głodnej planety”.

– Czułem się niezwykle wyróżniony, kiedy zaproszono mnie na to wielkie wydarzenie. Spotkanie przerosło moje wszelkie oczekiwania. Był to czas nie tylko intensywnej nauki i poznawania metod utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego w różnych częściach świata, ale również możliwość poznania przedstawicieli zagranicznych firm rolniczych i medycznych. Opowiadając o swojej pracy na Madagaskarze i opiece nad dziećmi chorymi na malarię, otrzymałem wiele wsparcia ze strony przedstawicieli firmy Bayer. Nie przypuszczałem też, że moja prezentacja wzbudzi tak wielkie zainteresowanie. Poznałem również mnóstwo ludzi, nawiązałem nowe przyjaźnie. Dużo się działo, planów jest jeszcze więcej – relacjonuje mieszkaniec Rybna.
Warto dodać, iż była to druga wizyta Daniela na tego typu wydarzeniu. Dwa lata temu w Australii był delegatem reprezentującym Polskę. Tym razem wcielił się w rolę mentora i prelegenta.

Daniel Kasprowicz jest dietetykiem klinicznym, który od trzech lat aktywnie pracuje na Madagaskarze. Do jego głównych obowiązków należy opieka i leczenie niedożywionych dzieci z najuboższych malgaskich rodzin oraz prowadzenie kliniki wraz z laboratorium biomedycznym. Jest autorem lektury „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać”. Jego nowa książka ukaże się w maju 2018 roku.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!