We wtorek, 10 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbył się uroczysty apel, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs pod nazwą „List do Taty”.

W konkursie organizowanym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rumianie z klas V i VI. Drugie miejsce, na ponad 300 uczestników, zdobyła Weronika Bach z klasy VI. Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu i organizatorem działań na szczeblu szkoły był Grzegorz Wiergowski. Główną nagrodę dla Weroniki oraz upominki dla pozostałych uczestników wręczała senator Bogusława Orzechowska. - Dyrekcji, nauczycielom i uczniom bardzo dziękuję za uroczystą akademię i bardzo ciepłe przyjęcie. W szczególności dziękuję tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „List do Taty”, który współorganizowałam. Wasze prace na długo zapiszą się w mojej pamięci, przepełnione były ciepłem, miłością i oddaniem. W szczególności chciałabym wyróżnić tutaj jedną pracę, autorstwa Weroniki Bach, dziewczynki, która przeszła wiele, a mimo to ma siłę i odwagę. Wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówiła po apelu Bogusława Orzechowska.

Podczas uroczystego apelu dyrektor szkoły Hanna Kirchhof wręczyła pedagogom oraz pracownikom socjalnym wyróżnienia oraz nagrody. Odbyła się także część artystyczna, a najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!