Ponad 400 osób wzięło udział w IV Diecezjalnych Dniach Młodzieży „Hartowiec 2017”. W wydarzeniu uczestniczyły osoby z całej Polski. Młodzi spędzali czas na modlitwie, słuchając konferencji i bawiąc się.

Od 20 do 23 lipca w Hartowcu odbywały się IV Diecezjalne Dni Młodzieży  „Hartowiec 2017”, zorganizowane przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Kotwica”. Przez cztery dni 400 uczestników spotkania spędzało czas na modlitwie, zabawie i konferencjach. 

Tematem wiodącym tegorocznej edycji Diecezjalnych Dni Młodzieży była Eucharystia. Cały program skonstruowany był w oparciu o tajemnice Triduum Paschalnego. - W czwartek przeżywaliśmy obrzęd mandatum - umycia nóg, który miał nakierunkować na misję Chrystusa służącego ludziom. W piątek, wpatrzeni w Krzyż Chrystusa, uwielbialiśmy naszego Pana i Zbawiciela, pragnąc, by On leczył wszystkie nasze rany i czynił nas zdolnymi do miłości, która w dzisiejszym świecie tak bardzo się zdewaluowała i potrzebuje odnowy. W sobotę wyruszyliśmy w drogę paschalną na pamiątkę wyjścia, które przeżywał Izrael, wychodząc z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej. W niedzielę celebrowaliśmy po raz kolejny Eucharystię jako świadkowie zmartwychwstania Chrystusa, by z tym przekonaniem  wrócić do własnych domów, szkół, do własnych środowisk i nieść nadzieję współczesnemu człowiekowi – relacjonuje ks. Artur Szymczyk.

Cały artykuł w TD nr 30 z dnia 25 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!