Wtorek, 5 czerwca był bardzo radosnym dniem dla płośnickiej społeczności. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Płośnica, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie, po raz pierwszy w historii gminy wręczono jako wyraz największego wyróżnienia i uznania tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Płośnica”.

Tę zaszczytną godność przyznano Teresie Nowakowskiej – radnej sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
Podstawą do nadania tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Płośnica” była jednogłośnie podjęta 7 lutego 2018 roku przez Radę Gminy Płośnica uchwała. Z wnioskiem do kapituły o nadanie tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Płośnica” Teresie Nowakowskiej wystąpił wójt gminy Płośnica Krzysztof Groblewski. Oficjalnego wręczenia tytułu dokonali wójt Groblewski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Płośnica Janem Makowskim. Uroczystość, uświetniona koncertem w wykonaniu muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej im. Arno Kanta w Działdowie, upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!