Już po raz trzeci władze Lidzbarka postanowiły doposażyć Lidzbarskie Centrum Monitoringu. Niedawno za kwotę 70 tys. zł zakupiono kolejne rejestratory obrazu. Obecnie na terenie Lidzbarka bezpieczeństwa pilnuje 38 kamer.

Na terenie naszego miasta monitoring został zainstalowany w 2015 roku. Początkowo obejmował ścisłe centrum Lidzbarka (22 kamery). – Pracownicy monitoringu śledzą obraz z kamer na 9 monitorach i w sytuacji łamania prawa lub niebezpieczeństwa od razu informują policję. Zadaniem monitoringu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zmniejszenie ilości aktów wandalizmu w naszym mieście. Obecnie mamy 9 kamer szybkoobrotowych na ulicach – Dworcowa, Nowy Rynek, Plac Hallera, Zamkowa, Nowa, na Bulwarze przy ul. Działdowskiej, na Plaży Miejskiej, dwie nad Małym Jeziorkiem oraz 24 kamery stacjonarne rozmieszczone na terenie całego miasta - – mówi burmistrz Maciej Sitarek. Jak się dowiedzieliśmy, dzięki kamerom z monitoringu od początku jego istnienia udaremniono wiele wykroczeń i przestępstw. Udało się m.in. ująć sprawców dewastacji koszy na terenie miasta, żartownisiów, którzy dolali płynu do mycia naczyń do fontanny na Placu Hallera, ustalić kierowcę, który samochodem ciężarowym zniszczył barierki przy ul. Piaski. Policjanci zatrzymali także wędkarza nielegalnie łowiącego ryby na Małym Jeziorku. Okazał się, że był on osobą poszukiwaną i posiadał przy sobie narkotyki. 

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!