W środę, 16 października na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Lidzbarku odbyły się Zawody Strzeleckie Samorządowców Powiatu Działdowskiego.

Do udziału w rywalizacji przystąpiło 7 drużyn - ze Starostwa Powiatowego w Działdowie, Urzędu Miasta w Działdowie, Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku, Urzędu Gminy w Iłowie-Osadzie, Urzędu Gminy w Płośnicy, Urzędu Gminy w Działdowie i z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. - Zawodnicy brali udział w konkurencji strzeleckiej polegającej na strzelaniu z karabinka sportowego w pozycji siedzącej z odległości 50 metrów do tarczy pierścieniowej. Uczestnicy zawodów oddawali po 15 strzałów, z których 10 o najwyższej wartości przestrzelin podlegało ocenie. Czas strzelania był nieograniczony, a wyniki strzelań wyświetlały się na elektronicznej tablicy wyników – mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Ostatecznie, w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Działdowie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Urzędu Gminy w Iłowie-Osadzie. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem wśród mężczyzn okazał się Zbigniew Skonieczek - przewodniczący Rady Gminy Płośnica, zaś wśród pań – Mirosława Tyszko, sekretarz gminy Iłowo-Osada. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy równie puchary. Oprócz tego każdy zwycięzca otrzymał upominek ufundowany przez komendanta policji w Działdowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!