Docelowo nawet 500 osób ma zatrudniać fabryka mebli tapicerowanych Classic Sofa, która powstaje w Lidzbarku. W minionym tygodniu odbyło się symboliczne wbicie łopaty. Produkcja ma ruszyć już na wiosnę.

Jeszcze niedawno na działce inwestycyjnej na obrzeżach Lidzbarka rosły porzeczki. Dziś nie ma już po nich śladu. Widać tylko liczne ciężarówki oraz koparki, które równają teren. Wszystko pod dużą inwestycję jaką rozpoczęła grupa Szynaka Meble. W Lidzbarku, na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstaje nowoczesna fabryka mebli tapicerowanych, która na początek ma zatrudniać 200 osób. Docelowo liczba ta ma się zwiększyć do nawet 500. W czwartek, 18 lipca odbyło się symbolicznie wbicie łopaty oraz poświecenie terenu. Wzięli w niej udział właściciele firmy Alina i Jan Szynakowie, jej pracownicy oraz władze samorządowe, z wojewodą warmińsko-mazurskim na czele.

Więcej w jutrzejszym wydaniu TD.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!