Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli stwierdził brak podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko Dorocie Walaśkiewicz, która pod koniec minionego roku została zwolniona z fotela dyrektor Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku. Dodatkowo wojewoda stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w grudniu 2018 roku burmistrz Maciej Sitarek odwołał z funkcji dyrektora Przedszkola Miejskiego Dorotę Walaśkiewicz. Powodem były nieprawidłowości finansowe, a dokładniej opłacenie prywatnej faktury z publicznych pieniędzy. Jak tłumaczył burmistrz, decyzja była konsultowana z kuratorem oświaty. Ten od razu zalecił komisji dyscyplinarnej postępowanie wyjaśniające. Grupa specjalistów oceniała, w jaki sposób doszło do nadużycia i czy odwołanie dyrektor było podstawne. Teraz poznaliśmy werdykt. - Zebrany w toku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy nie potwierdza zarzutów wobec Doroty Walaśkiewicz. Nie znalazł w materiale dowodowym potwierdzenia zarzut zamierzonego działania w celu opłacenia z budżetu Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku należności z tytułu rachunku za energię elektryczną w gospodarstwie domowym dyrektor – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!