W środę, 27 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim – podróżnikiem, miłośnikiem gór i psich zaprzęgów.

Podróżnik przybył na spotkanie z liderem psiego zaprzęgu „Henią”, rasy Alaskan husky. Lider to bardzo silny pies, który potrafi samodzielnie podejmować decyzje i sam poprowadzić zaprzęg, jest to wybitny psi sportowiec. Od niemal 20 lat pan Krzysztof wspólnie z żoną Darią zajmuje się swoją największą życiową pasją, czyli psimi zaprzęgami. Regularnie trenuje i wyjeżdża na wyprawy. Jedną z największych wypraw odbył w 2010 roku objechał dookoła jezioro Inari. Jezioro położone w północnej części Laponii, na północ od koła podbiegunowego, na wysokości 117-119 m n.p.m. Jezioro jest zamarznięte w okresie od listopada do czerwca. Ma bardzo rozbudowaną linię brzegową, której długość wynosi około 3300 km. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia psów biegaczy, a także jak wyglądają przygotowania do wyprawy i jakie są zwyczaje podróżowania psimi zaprzęgami. Wyprawa psim zaprzęgiem wymaga niezwykłej dyscypliny. Pan Krzysztof startuje również w wyścigach psich zaprzęgów głównie na 500km. Podróżnik chętnie odpowiadał na licznie zadawane pytania. Po spotkaniu można było nabyć książkę „23 kilometr” z imienną dedykacją.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!