We wtorek, 5 lutego minął dokładnie rok od powstania Żłobka Miejskiego w Lidzbarku. W tym szczególnym dniu placówkę odwiedzili burmistrz oraz radni.

Dokładnie 5 lutego 2018r. o godzinie 6.45 w drzwiach Żłobka Miejskiego w Lidzbarku stanęli pierwsi rodzice wraz z dziećmi. Swoją przygodę ze żłobkiem w tym dniu rozpoczęło 14 radosnych maluchów. Dzieci systematycznie zaczęło przybywać i już po kilku miesiącach trzeba było utworzyć drugą grupę. Obecnie do żłobka uczęszcza około 30 dzieci, nad którymi opiekę sprawuje 6 pań. – Naszym priorytetem jest wszechstronny rozwój naszych milusińskich, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były atrakcyjne i różnorodne. Prowadzimy zajęcia logopedyczne, muzykoterapię, bajkoterapię. Dbamy o prawidłowy rozwój ruchowy i intelektualny naszych dzieci. Obchodzimy urodziny każdego maluszka. Organizujemy akcje tematyczne, np. Dzień papieski, Dzień Poczty Polskiej, Dzień Czekolady, Dzień Pizzy i wiele innych. Prowadzimy również własną kuchnię, dostosowujemy swoje posiłki do indywidualnych diet zaleconych przez lekarzy – mówi dyrektor żłobka Anna Nowakowska.

Po gruntownej przebudowie budynek przy ul. Zieluńskiej dostosowany został do postawionych wymagań i standardów, a także do potrzeb zarówno dzieci jak i rodziców. Na 318,87 m2 powierzchni użytkowej żłobka powstała sala zabaw oraz sypialnia dla dzieci z zapleczem socjalnym, sanitarnym i kuchennym. Urządzony zewnętrzny plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Całkowity koszt prac to niespełna 567 tys. zł, z czego 255 920 zł to dofinansowanie, które udało się pozyskać w ramach konkursu „MALUCH plus”.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!