„Gdzie Ci mężczyźni”, „Polska Baba”, „Kto ma tyle wdzięku co ja” to jedne z wielu kultowych utworów Danuty Rinn. Dzisiaj możemy je usłyszeć w wykonaniu wokalistów podczas festiwalu imienia wyjątkowej, uwielbianej, pogodnej, obdarzonej niesamowitym poczuciem humoru piosenkarki, pianistki i aktorki - Danuty Rinn.

Danuta Rinn Festiwal, którego pomysłodawcą jest Danuta Błażejczyk - wokalistka i prezes Fundacji Apetyt na Kulturę, odbywa się w tym roku po raz trzeci i nosi nazwę „Polskie skrzydła”, w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Piosenka „Polskie Skrzydła”, śpiewana przez Danutę Rinn była hymnem podziemnej Solidarności. Jej wymowa jest ponadczasowa. Danuta Rinn Festiwal integruje i promuje utalentowanych ludzi, których cechuje wrażliwość i kultura wokalna. Konkurs ma charakter etapowy a jego zwieńczeniem jest Gala Festiwalowa, która odbędzie się 23 listopada w Domu Kultury Kadr w Warszawie. Półfinał, do którego zakwalifikowała się Marta Wiadrowska – lidzbarczanka, odbył się 24 października w Miejski Ośrodku Kultury w Legionowie. Razem z akompaniatorem Krzysztofem Rychcikiem wykonała utwór Danuty Rinn „Spokojnie kochany” i awansowali do finału. W finale Marta zaśpiewa z akompaniamentem Artur Grudziński BAND.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!