W sobotę, 6 października mieszkańcy Kiełpin wspólnie z zaproszonymi gośćmi hucznie obchodzili 85. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz samorządowych i resortowych, druhów OSP Kiełpiny, strażaków z zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

Wydarzenie zainaugurowała msza święta odprawiona przez ks. kanonika Stanisława Rybarczyka, ks. Henryka Rycherta oraz kapelana Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Stanisława Grzywacza. Po niej odbył się przemarsz na czele z niezawodną Młodzieżową Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku do siedziby OSP w Kiełpinach. Pierwszym punktem części oficjalnej był meldunek o gotowości do apelu złożony przez dowódcę uroczystości dh. Stefana Ciesielskiego na ręce dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSPRP w Olsztynie Grzegorza Matczyńskiego. Kolejnym punktem sobotniego jubileuszu było oficjalne otwarcie garażu przez burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka w asyście prezesa Stanisława Machujskiego. Po ceremonii otwarcia nastąpiło poświęcenie obiektu oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w ciepłych słowach pogratulowali bogatej historii i nowego obiektu strażakom ochotnikom. Druhowie z jednostki w Kiełpinach zostali również personalnie docenieni za swoje zasługi. Były podziękowania, wyróżnienia dla zasłużonych druhów strażaków, wręczenie odznaczeń za wysługę lat oraz medale za zasługi dla pożarnictwa. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce samorządowców, obecnych członków straży oraz sponsorów.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!