Pięcioro mieszkańców gminy i miasta Lidzbark zostało wyróżnionych za wspieranie lokalnej kultury. Statuetki zostały wręczone podczas Gali Mecenatu Kultury.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 11 czerwca w sali widowiskowej MGOK w Lidzbarku. - Istotą tego corocznego wydarzenia jest uhonorowanie osobowości, instytucji oraz firm szczególnie zasłużonych w wspieraniu kultury w Lidzbarku i okolicach – mówiła dyrektor ośrodka kultury Katarzyna Borowska. W tym roku postanowiono wyróżnić pięć osób: Ewę Rzeszutko, Danielę Gawińską, Grzegorza Orłowskiego oraz Andrzeja i Bożenę Daniluków. Wręczenia statuetek dokonał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z Katarzyną Borowską. - Gala miała również walor estetyczny, antraktami w części oficjalnej były występy pianistyczne i wokalne w wykonaniu Stanisława Deji oraz Joanny Gawrisch, zaś po jej zakończeniu goście mogli wysłuchać koncertu arii i operetek zaśpiewanych przez Krzysztofa Gwiazdę przy akompaniamencie fortepianu - opowiada dyrektor. Koncert ten wyraziście pokazywał, że muzykę klasyczną można zaprezentować w „lekki” i przystępny dla odbiorcy sposób.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!