Gmina Lidzbark otrzymała dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 70 983,00 zł na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Dzięki zdobytym środkom w większości sołectw naszej gminy pojawi się defibrylator, sprzęt pierwszej konieczności, który bez zbędnej zwłoki, bez czekania na przyjazd karetki druhowie i druhny będą mogli wykorzystać w niesieniu pomocy. Cieszę się, że nasze jednostki OSP wzbogacą się o kolejne elementy wyposażenia i urządzenia ratownictwa – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.
Nowoczesny sprzęt ma pomóc strażakom w działaniach ratowniczych. Trafi on do dziewięciu jednostek OSP działających na terenie gminy. Każda z nich otrzyma AED. Zakupione zostaną również m.in. torby ratownicze PSP R1, detektor wielogazowy, detektor napięcia, pilarka do drewna, nożyce hydrauliczne.

Dofinansowanie z FS to 70 983,00 zł i 1 proc. udziału gminy, czyli 717 zł.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!