Znali się od dziecka, mieszkali blisko siebie, ale zakochali się w sobie nawzajem już jako dorośli. Pragnęli zawrzeć związek małżeński i zostać w Jeleniu, rodzinnej miejscowości położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. I tak uczynili. Renata (z domu Jędraszek) i Władysław Kaczorowscy z Jelenia (gm. Lidzbark) w tym roku świętowali złote gody.

Wychowali dwoje dzieci, doczekali się sześciorga wnucząt i prawnuczki. Z okien domu, w którym mieszkają z córką Iwoną Małkowską i jej rodziną, widać jezioro Jeleń, nad którym już pół wieku pielęgnują swoją miłość. 

- Jesteśmy sąsiadami z Jelenia, razem się wychowaliśmy – zaznacza pani Renata. Bardziej rozmowna niż mąż, przy jego akceptacji opowie o ich wspólnym życiu. Pan Władysław czasem coś doda, czasem skomentuje, przeważnie w żartobliwy sposób. Oboje z uśmiechami będą patrzeć na siebie, a chwilami na jezioro, na kaczą rodzinę, która przypłynie do pomostu, na pływające w oddali łabędzie.

Od walca i czekolady do ślubu
Nauka w jednej szkole, znajdującej się tam, gdzie dziś jest muzeum, wspólne dziecięce zabawy – Renata i Władysław Kaczorowscy nie pamiętają, kiedy dokładnie się poznali. Wiedzą za to, że zwrócili na siebie uwagę już jako dorośli podczas zabaw tanecznych.

- Chłopaki się zmówili, zaprosili muzykantów i była zabawa. Nie tylko w świetlicach, ale i w domach. Wieś była muzykalna i mieliśmy dużo muzykantów – wspomina z sentymentem pani Renata.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!