23 kwietnia obchodziliśmy dzień św. Wojciecha, patrona Lidzbarka. Z tej okazji w niedzielę odbyły się uroczystości miejskie, a ich głównym punktem był koncert.

Od trzech lat władze miasta traktują obchody dnia patrona priorytetowo i powierzają to zadanie harcerzom. Dzięki inicjatywie burmistrza Macieja Sitarka i zaangażowaniu Hufca ZHP Lidzbark po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, które zgromadziło bardzo liczną publiczność. Podczas zorganizowanego w kościele pw. św. Wojciecha koncertu zabrzmiało najważniejsze dzieło Jana Sebastiana Bacha – „Wariacje Goldbergowskie” w aranżacji na trio smyczkowe w składzie: Maja Kwiatkowska – skrzypce, Karolina Orsik-Sauter – altówka, Mat Kwiatkowski – wiolonczela.

Przypomnijmy, że św. Wojciech został patronem Lidzbarka w 1997 roku, kiedy to stosowną uchwałę podjęła Rada Miejska. Siedem lat później do Lidzbarka przybyły relikwie św. Wojciecha, a dokładniej szczątki pochodzące z kciuka prawej ręki, które z Włoch przywiózł wówczas ks. biskup Andrzej Suski.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!