Na terenie Lidzbarka jest już 60 km ścieżek rowerowych, z których chętnie korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Najczęściej uczęszczaną z nich jest trasa wokół Jeziora Lidzbarskiego, która już wkrótce zostanie rozbudowana i wzbogacona o nowe elementy.

Do końca czerwca firma KAMEX wykona 8 km odcinek urządzonej i oznakowanej ścieżki rowerowej z wiatą wypoczynkową oraz stojakami na rowery. Trasa rowerowa „singletrack” będzie jednokierunkowa, kręta i pofalowana, dająca użytkownikom namiastkę tras górskich. Przeznaczona dla rowerzystów na każdym poziomie zaawansowania. Na odcinkach prowadzonych po skarpie zaplanowano naturalne przeszkody: muldy i zakręty typu banda, a na odcinkach płaskich naturalne przeszkody terenowe: stos kłód czy złoże głazów. Trasa będzie jednoznacznie oznakowana oraz wyposażona w szykany.

Będzie to pierwsza taka ścieżka MTB w północno-wschodniej Polsce. Jej prawdziwy test odbędzie się 22 lipca, podczas zawodów MTB. Warto zaznaczyć, że projekt dofinansowany został przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w kwocie 617 151.76 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 729 750.90 zł.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!