Uczniowie szkół średnich z powiatu działdowskiego wzięli udział w powiatowych eliminacjach olimpiady na temat obrony cywilnej. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie.

Organizatorami 23. edycji konkursu były działdowskie instytucje: Starostwo Powiatowe, szpital, Państwowa Straż Pożarna, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji. Eliminacje odbyły się w środę, 21 lutego. Ich uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy składającym się z 50 pytań, a następnie trzy najlepsze drużyny przeszły do finału, gdzie odpowiadały na pytania z wylosowanego zestawu. Tematyka dotyczyła wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w obronie cywilnej, m.in. ruchu drogowego, ratownictwa medycznego, pożarnictwa czy zagrożenia epidemiologicznego. Do olimpiady przystąpiło 6 drużyn ze szkół w Rybnie, Lidzbarku, Malinowie, Iłowie-Osadzie i Działdowie. Najlepsi okazali się uczniowie z Lidzbarka, którzy drugi rok z rzędu będą reprezentować powiat w konkursie wojewódzkim. Na drugim miejscu znalazł się ZS w Iłowie-Osadzie, zaś na trzecim ZSZ nr 1 w Działdowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!