W lidzbarskim wodociągu wykryto zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Z wody można korzystać tylko po jej wcześniejszym przegotowaniu.

W piątek, 12 stycznia działdowski Sanepid wydał decyzję o warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Lidzbark. Wszystko przez zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane wysokim wzrostem ogólnej liczby mikroorganizmów. Woda jest zdatna do spożycia i innych celów tylko po przegotowaniu. 

- Od poniedziałku, 15 stycznia w wodzie z sieci wodociągowej będzie można odnotować podwyższone stężenie chloru. Może mu towarzyszyć charakterystyczny zapach. Za powstałe niedogodności przepraszamy – mówi Artur Jasionowski, wiceprezes PGK.

Wodociąg publiczny Lidzbark zaopatruje miejscowości: Lidzbark, Jamielnik, Bryńsk, Klonowo, Wlewsk, Słup, Cibórz, Miłostajki, Zalesie, Podcibórz, Koty oraz Ostrowy.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!