W lidzbarskim wodociągu wykryto zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Z wody można korzystać tylko po jej wcześniejszym przegotowaniu.

W piątek, 12 stycznia działdowski Sanepid wydał decyzję o warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Lidzbark. Wszystko przez zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane wysokim wzrostem ogólnej liczby mikroorganizmów. Woda jest zdatna do spożycia i innych celów tylko po przegotowaniu. 

- Od poniedziałku, 15 stycznia w wodzie z sieci wodociągowej będzie można odnotować podwyższone stężenie chloru. Może mu towarzyszyć charakterystyczny zapach. Za powstałe niedogodności przepraszamy – mówi Artur Jasionowski, wiceprezes PGK.

Wodociąg publiczny Lidzbark zaopatruje miejscowości: Lidzbark, Jamielnik, Bryńsk, Klonowo, Wlewsk, Słup, Cibórz, Miłostajki, Zalesie, Podcibórz, Koty oraz Ostrowy.

Komentarze   

+2 #4 Jędrek 2018-01-18 09:45
Minął tydzień i co dalej. Wodę zdatną do spożycia i innych celów tylko po przegotowaniu, będziemy używać do końca świata i jeden dzień dłużej. Brak informacji. Ale śnieg spadł to można go rozpuścić.
Cytować
+3 #3 Mariusz 2018-01-13 23:51
Moim zdaniem to jeżeli wystąpiła taka sytuacja to powinno się od razu działać. Czyli puścić chlor czy coś tam...nie znam się. Po co czekać do poniedziałku??? Dni wolne???? I co z tego ??? Ja również pracuję w weekend!!!!!
Cytować
+2 #2 agata 2018-01-13 18:30
a co Pan zrobił w piatek, sobotę i niedzielę, ze każe nam Pan czeka do pniedziałku
Cytować
+1 #1 anna 2018-01-13 18:23
Brak informacji na wsiach i w mieście. Wstyd, że w tak rozwijającej się gminie nie ma środków przekazu informacji innych niż internet. Nie wszyscy mają komputery. A gdzie radni i sołtysi, zapomnieli o spełnianiu swojej roli? Skutki mogą być fatalne.
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!