We wtorek, 28 listopada w lidzbarskiej galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa znanego artysty z Działdowa Andrzeja Walaska.

​Wystawa prezentuje kilkadziesiąt płócien objętych wspólnym tytułem „Porwanie” nawiązującym do dziewiętnastowiecznej realizacji tego tematu przez Paula Cézanne. Obrazy działdowskiego malarza to oszczędna forma, niemal obsesyjnie powtarzany motyw oraz wyrazista ekspresja emocjonalna – elementy podkreślone między innymi w niemal fowistycznej kolorystyce.

- Tego rodzaju estetyka pojawiła się w lidzbarskiej galerii nieprzypadkowo – wernisaż wpisał się bowiem jako element realizowanej w Lidzbarku akcji mającej na celu przeciwdziałanie przemocy – mówi dyrektor MGOK-u Katarzyna Borowska. - W jej ramach, dzień wcześniej, odbyło się spotkanie adresowane do uczniów z lidzbarskich szkół, którzy mogli posiąść niezbędną wiedzę psychologiczną oraz obejrzeć tematyczny film, uwrażliwiający na problem przemocy w codziennych relacjach międzyludzkich. Spotkanie pod tytułem „Mamy Prze-Moc” było wspólną inicjatywą miasta i gminy Lidzbark oraz działdowskiego Stowarzyszenia Wolność od Strachu, którego prezes gościła również na wernisażu „Porwania” – informuje Borowska.

Mimo dość trudnej tematyki nastroje wśród licznie przybyłej na otwarcie wystawy publiczności były optymistyczne, co było zasługą rozpoczynającej wydarzenie muzyki na żywo oraz tradycyjnego już dla lidzbarskiej galerii słodkiego poczęstunku. Wernisaż zapisał się w pamięci przybyłych również dzięki twórczej atmosferze – dyskusje artystów z publicznością to także tradycja „Nowej Przestrzeni”.

Wystawę można oglądać do końca grudnia. Wstęp jest bezpłatny.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!