Na terenie plaży miejskiej w Lidzbarku powstała kolejna atrakcja. Teraz oprócz skoczni, zjeżdżalni czy placu zabaw młodzi mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z parku linowego. Nową inwestycję przetestowali niedawno uczniowie lidzbarskich szkół.

Park linowy powstał w zalesionej części plaży, tuż obok popularnego wśród dzieci placu zabaw z pirackim statkiem. Kompleks składa się z 7 przeszkód m.in. kładki z półkolami, tyrolki, beczki czy pajęczyny. Nad bezpieczeństwem oraz porządkiem czuwać będą przeszkoleni pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku. Atrakcja powstała w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2017.

Pierwszego testu nowej atrakcji dokonali we wtorek, 7 listopada uczniowie z lidzbarskich szkół podstawowych. Wszystko w ramach lekcji wychowania fizycznego.

- Lidzbarski park jest niezwykle bezpieczny. Posiada on system ciągłej asekuracji, który polega na tym, że osoba korzystająca z parku wpina się tuz przy wejściu i wypina dopiero na końcu trasy. Nie ma potrzeby przepinania się pomiędzy słupami. Urządzenia, z których powstał park linowy posiadają wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa – informuje burmistrz Lidzbarka, Maciej Sitarek. Atrakcja będzie ogólnodostępna od wiosny.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!