W niedzielę, 29 października, w galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy malarstwa młodych artystów z Mławy „Sztuka bez granic”.

Licznie przybyli na to wydarzenie goście mogli obejrzeć przeszło 100 prac w większości wykonanych techniką akrylową i o różnorodnej tematyce, od martwej natury, pejzażu i portretu, po wizje nadrealistyczne. Tym, co zwraca szczególną uwagę jest doskonałość wykonania prezentowanych obrazów, wykraczająca poza obiegowe rozumienie sztuki tworzonej przez dzieci i młodzież (wystawa gromadzi obrazy autorstwa twórców w wieku od 7 do 18 lat). W sumie na „Sztukę bez granic” składają się prace aż dwudziestu dziewięciu młodych malarzy, jest to więc najobszerniejsza ekspozycja sztuk plastycznych, spośród prezentowanych dotąd w lidzbarskiej galerii.

Tradycyjnie już dla „Nowej Przestrzeni”, na gości niedzielnego wernisażu czekały dodatkowe atrakcje: nastrojowy recital piosenek w wykonaniu Marty Wiadrowskiej i słodki poczęstunek.
Wystawa „Sztuka bez granic” to wspólna inicjatywa lidzbarskiego ośrodka kultury i dwóch placówek kultury z Mławy: Galerii „13” oraz Autorskiej Pracowni Plastycznej, których przedstawiciele otwierali to wydarzenie, dziękując przybyłym gościom, młodym artystom oraz ich rodzicom.

Wystawę można oglądać do 29 listopada, w galerii „Nowa Przestrzeń” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku, przy ul. Sądowej 23, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 1700. Wstęp do galerii jest bezpłatny

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!