Na skutek pożaru 3-osobowa rodzina państwa Kowalskich z Klonowa straciła dorobek życia i dach nad głową. To, czego nie strawiły płomienie, zostało zalane. Rodzina prosi o wsparcie. Do pomocy, którą zaoferowali już włodarze gminy oraz sąsiedzi, może dołączyć się każdy.

W sobotę, 14 października około godz. 5.50 jeden z mieszkańców Klonowa w gminie Lidzbark zauważył, iż pali się dach pobliskiego domu. Natychmiast powiadomił o tym straż pożarną i przystąpili z żoną do ratowania sąsiadów. Kiedy pożar pożerał centymetr po centymetrze dobytek ich życia, oni spali, nie przeczuwając zagrożenia. Nie słyszeli żadnych odgłosów. Na szczęście usłyszeli dobijanie się do drzwi sąsiadów. – Ta informacja to był dla nas szok. My nic nie podejrzewaliśmy. Nic nie było słychać. Pytaliśmy strażaków, czemu tak było i odpowiadali nam, że cały huk idzie na zewnątrz – relacjonuje pani Sylwia Kowalska, właścicielka domu. Kiedy wybiegła z domu wraz z mężem i synem, połowa dachu była już strawiona przez ogień. Kowalscy instynktownie zaczęli ratować swój majątek. - Ogień rozprzestrzeniał się po dachu, a my zaczęliśmy ratować dobytek naszego życia. Próbowaliśmy wynosić szafki. Udało się wynieść dwie komody, które znajdowały się w dużym pokoju. Widzieliśmy, że ogień szybko zajmował drewniany strop, musieliśmy się wycofać – relacjonuje.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. (kup e-wydanie)

Gmina Lidzbark w porozumieniu z Caritas Diecezji Toruńskiej uruchomiła specjalny numer konta, na który można przelewać wpłaty na rzecz odbudowy domu. Jego numer to: 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240. Na przelewie należy umieścić dopisek „dla pogorzelców”.  W imieniu rodziny dziękujemy za wszelką pomoc.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!