Lidzbarscy seniorzy rozpoczęli pierwszy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inauguracja została połączona z koncertem, wręczeniem indeksów oraz debiutem Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego odbyło się w sali widowiskowej lidzbarskiego domu kultury w środę, 11 października. Brać studencką tworzy aż 67 seniorów. Uroczystość rozpoczęła się pieśnią „Gaudeamus igitur”, zaprezentowaną przez Towarzystwo Śpiewu św. Cecylii w Lidzbarku przy kościele pw. WNMP. Następnie burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek wraz z rektorem WSIiE w Olsztynie dr Dariuszem Człapińskim oraz pełnomocnikiem rektora UWM ds. UTW prof. dr hab. Stefanem Smoczyńskim wręczyli słuchaczom indeksy. Moment był wzruszający, gdyż niejeden z seniorów po raz pierwszy stanął na scenie MGOK. Specjalnie na tę okazję wydany został biuletyn „III wiek”, który sfinansowały władze Lidzbarka. Równie ważnym punktem był debiut Ogólnopolskiej Karty Seniora. Prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski opowiedział, czym jest karta i jakie płynął z niej korzyści. Karta wydawana jest bezpłatnie osobom z terenu gminy, które ukończyły 60 lat i uprawnia do rabatów oraz promocji w sześciu punktach usługowych i sklepach na terenie miasta. Wnioski można pobrać, wypełnić w siedzibie UTW i na miejscu odebrać kartę (we wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00).

Lidzbarski Uniwersytet Trzeciego Wieku jest otwarty na nowych członków. Wystarczy mieć ukończone 60 lat. Biuro UTW mieści się przy ul. Działdowskiej 10a, I piętro, pokój nr 11 i czynne jest w każdy wtorek i czwartek w godzinach 10.00 – 12.00. Ideą powstania UTW było umożliwienie seniorom z różnych środowisk ciągłego kształcenia i prowadzenia aktywnego trybu życia poprzez stały kontakt z nauką, kulturą i sztuką, ale także poprzez rekreację i uprawianie zdrowego trybu życia. Czego studenci mogą się nauczyć? Wachlarz proponowanych zajęć jest bardzo szeroki. Można nauczyć się języka angielskiego, wziąć udział w zajęciach prozdrowotnych, nie zabraknie także tematów przyrodniczych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!