Daniel Pietrzykowski i Dominika Kolasińska to zwycięzcy tegorocznej drugiej już edycji konkursu fotograficznego Miasto i Gmina Lidzbark „Pocztówka z wakacji”. W piątek, 29 września, w galerii „Nowa Przestrzeń” w Lidzbarku laureaci odebrali nagrody, a wszyscy zainteresowani obejrzeć mogli wystawę konkursowych zdjęć.

W tym roku w konkursie udział wzięły 23 osoby – w większości mieszkańcy miasta i gminy Lidzbark, ale nie tylko. Wśród uczestników i laureatów znaleźli się też mieszkańcy Działdowa i Górzna. Konkursowe prace oceniali fotograficy: Jarosław Jaworowski z Torunia i Arian Biema z Działdowa oraz redaktor prowadzący „Tygodnika Działdowskiego” Patryk Piekarski.
- Bardzo cieszy nas rosnące zainteresowanie konkursem. Przypomnę, że w ubiegłym roku jury oceniało 13 zestawów konkursowych fotografii, w tym już 23. Oznacza to, że nie brakuje u nas osób, dla których fotografia jest prawdziwą pasją. Dodatkowo sporą grupę stanowią wśród nich ludzie bardzo młodzi, co cieszy podwójnie – mówi prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Lidzbarka „Wrota Mazur” Tomasz Dudaniec. – Już myślimy nad tym, jak wykorzystać konkursowe zdjęcia do promocji atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych naszej gminy. Szerszemu gronu odbiorców chcemy zaprezentować też fotograficzny dorobek i artystyczne możliwości naszych mieszkańców. Planujemy po raz drugi wydać kalendarz, tym razem na 2018 rok, ilustrowany konkursowymi fotografiami – dodaje.

Więcej w jutrzejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!