W sobotę, 9 września Stowarzyszenie Pozytywna Wieś Koty i sołectwo Koty zorganizowały coroczne święto kartofla „Fest Kartofel”. Była to siódma edycja imprezy.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął spływ kajakowy. Atrakcji było jednak znacznie więcej. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Były m.in. pokaz motocykli, park linowy Spółdzielni Socjalnej Mocna Strona z Działdowa, dziecięca akademia sztuki, loteria fantowa i konkursy przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Nie mogło zabraknąć ogniska i pieczonych ziemniaków. Na scenie wystąpiło Stowarzyszenie „Pogodna Jesień”, grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP.

Tradycyjnym elementem święta kartofla jest konkurs kulinarny z ziemniakiem w roli głównej. Tym razem zwyciężczynią została Anna Tamiła. II miejsce jury przyznało Annie Bukowskiej, III zajął Tadeusz Skuzjus. Konkursów było znacznie więcej, m.in. obieranie i zbieranie ziemniaków. Bardzo widowiskowym elementem imprezy był występ tancerzy ognia z Działdowa. Po zmroku obejrzeć można było pokaz multimedialny z plenerów fotograficznych Zygmunta Mężykowskiego. Tegoroczne święto kartofla zakończyła biesiada taneczna do północy.

- Podziękowania i niskie ukłony dla sponsorów - mówi Wiesław Kraszewski, sołtys Kotów i przedstawiciel Stowarzyszenia Pozytywna Wieś Koty w jednej osobie, który ocenia, że na imprezie bawiło się w sumie około 200-250 osób. – Dopisała nam nie tylko frekwencja, ale też pogoda. Padało dzień przed imprezą i dzień po niej. Dziękuję wszystkim za obecność – podsumowuje.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!