Blisko 1400 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w mieście i gminie Lidzbark. W szkołach czekało na uczniów wiele niespodzianek. Powstały nowe sale lekcyjne, odnawiano korytarze czy łazienki.

W trakcie przerwy wakacyjnej w szkołach na terenie gminy i miasta Lidzbark trwały prace remontowe i modernizacyjne. - Największe zmiany nastąpiły w Szkole Podstawowej nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Dostosowując budynek szkolny do realizacji nowego sytemu oświaty uczniom klas I-IV zagwarantowana została wydzielona część obiektu, izolująca ich od uczniów klas starszych – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. W zakresie przeprowadzonych remontów w budynku nauczania wczesnoszkolnego ułożono nowe schody oraz chodnik przy wejściu do budynku, wykonano generalny remont dwóch sanitariatów, wyremontowano pomieszczenia z przeznaczeniem na szatnie szkolne, hole w piwnicy, na parterze i na piętrze, adaptowano i wyremontowano pomieszczenia z przeznaczeniem na pokój nauczycielski oraz bibliotekę i pracownię komputerową. Wykonano również dodatkowe punkty grzewcze. W bloku sportowym naprawiono ubytki w ścianach, wymieniono obudowy grzejników oraz wycyklinowano parkiet. Zmodernizowano oświetlenie oraz adaptowano pomieszczenia z przeznaczeniem na duże szatnie i zaplecze sali gimnastycznej. W ramach prac modernizacyjnych założono również system zasłon na okna, pomalowano drabinki, grzejniki, sufit oraz ściany. Z prac konserwatorsko-porządkowych uzupełniono i pomalowano ławki na terenie szkolnym, wymieniono szyby zespolone w oknach oraz uzupełniono ubytki w pokryciu dachu. Łączny koszt prac remontowych wyniósł ponad 130 tysięcy złotych. Remonty przeprowadzono również w szkołach, które znajdują się na terenie sołectw.

Więcej w TD nr 37 z dnia 12 września 2017r. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!