Blisko 620 tysięcy zł dofinansowania otrzymała gmina i miasto Lidzbark na budowę ścieżki rowerowej wokół jeziora. Trakt ma mieć długość 8 km i będzie gotowy przed wakacjami 2018 roku. 

W poniedziałek, 31 lipca burmistrz Maciej Sitarek razem ze skarbnik Gabrielą Sadowską podpisali umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie urządzenia i oznakowania trasy rowerowej nad Jeziorem Lidzbarskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oznacza to, że do końca czerwca 2018 roku powstanie 8-kilometrowa trasa wokół jeziora. Inwestycja będzie kontynuacją tej, która została zrealizowana w 2015 roku. Jak mówią władze, powstanie kolejne 500 metrów z kostki brukowej, a odcinek wokół jeziora zostanie utwardzony z różnych frakcji kamienia metodą mechaniczną. Na trasie powstać mają m.in. wiata wypoczynkowa oraz miejsca do zaparkowania rowerów. Znajdą się także przeszkody dla bardziej zaawansowanych rowerzystów MTB.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!